Akademia Orange dla bibliote'

Gminna Biblioteka Publiczna w Biłgoraju z/s w Soli zakończyła realizację Programu "Akademia Orange dla bibliotek". Biblioteka współpracuje z Fundacją "Orange" od czterech lat. Dzięki niej czytelnicy mogli m. in. za darmo korzystać z Internetu,
a bibliotekarze przeprowadzać różne zajęcia komputerowe z dziećmi i młodzieżą.Celem programu "Akademia Orange dla bibliotek" jest wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego poprzez zwiększenie dostępu do nowych technologii komunikacyjnych i promocję ich wykorzystania. To, zdaniem pomysłodawców, ma spowodować, że gminne biblioteki publiczne będą się stawać nowoczesnymi, wielofunkcyjnymi centrami informacyjnymi, kulturalnymi i edukacyjnymi.
Jesteśmy wdzięczni Akademii za dotychczasowe wsparcie i mamy nadzieję, iż w roku bieżącym również będziemy razem współpracować i otrzymamy dotację na dalsze nasze działania informuje dyrektor biblioteki Zofia Nizio.

W ubiegłym roku dotacja wynosiła 3 673, 38 zł. 

Orange dla bibliotek 2014

Informujemy, że wniosek złożony w 2014 roku przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Biłgoraju z/s w Soli do Fundacji Orange został pozytywnie zaakceptowany.
Przyznana została dotacja w wysokości: 3 450,95 zł.
Program "Orange dla bibliotek zapewnia bezpłatny dostęp do Internetu w GBP w Biłgoraju z/s w Soli oraz w Filiach.

 

czytaj dalej...