"Podaj Dalej" w Bibliotece w Soli

 

Mikrogranty „Podaj dalej” to system małych grantów w wysokości do 1000 zł każdy, skierowany jest do  wszystkich Bibliotek Wiodących, biorących udział w Programie Rozwoju Bibliotek. Granty przeznaczone są na pokrycie kosztów co najmniej 4 spotkań z przedstawicielami Bibliotek Partnerskich. Spotkania powinny służyć przekazaniu zespołom Bibliotek Partnerskich wiedzy zdobytej podczas szkoleń PRB i umożliwić zespołom Bibliotek Wiodących spotkanie się z pracownikami Bibliotek Partnerskich. Jedno ze spotkań musi odbyć się za pośrednictwem elektronicznych kanałów komunikacji takich jak Skype, chat, gadu-gadu itp.

Gminna Biblioteka Publiczna w Biłgoraju z/s w Soli jako Biblioteka Wiodąca uzyskała taki mikrogrant i zorganizowała cztery spotkania w tym jedno wirtualne. Nasza placówka gościła przedstawicieli bibliotek partnerskich z Aleksandrowa, Tereszpola oraz Godziszowa, oprócz bibliotekarek z bibliotek partnerskich uczestniczyli w lokalnych instytucji i stowarzyszeń. Uczestnictwo w Programie Rozwoju Bibliotek przyczyniło się do poszerzenia wiedzy i umiejetności do praktycznego wykorzystania w  pracy biblioteki.  Zgodnie z ideą programu chcemy się tą wiedzą , doświadczeniami i pomysłami podzielić z naszymi kolegami bibliotekarzami  oraz lokalnymi partnerami. Poprzez spotkania chcemy także zintegrować lokalne środowisko i wykorzystać w codziennej praktyce ciekawe pomysły realizowane przez zaprzyjaźnione biblioteki.

  

 

 

"Podaj Dalej..." - wirtualnie

 

Czwarte, a zarazem ostatnie spotkanie  w ramach mikrograntu: "Podaj Dalej" zaplanowane przez naszą Bibliotekę odbyło się 30 sierpnia 2013r., tym razem przebiegło w przestrzeni wirtualnej, a mianowicie za pomocą Skype'a.

czytaj dalej...