Wyprawki czytelnicze dla przedszkolaków

Gminna Biblioteka Publiczna w Biłgoraju z/s w Soli  wraz z filiami już po raz kolejny przystąpiła do  akcji „Mała Książka Wielki Człowiek”. Jest to projekt realizowany od przez Instytut Książki we współpracy z bibliotekami publicznym w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo.

Wszystkie przedszkolaki, które odwiedzą placówkę, zapiszą się do biblioteki i zgłoszą chęć udziału w  projekcie otrzymają „Wyprawkę Czytelniczą” a w niej książkę „ Pierwsze czytanki dla…”, czyli zestaw utworów klasycznych i współczesnych polskich poetów i pisarzy. W gronie autorów znajdziemy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesławę Janczarskiego czy Hannę Januszewską. W publikacji obecni są również Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek, Agnieszka Frączek, Joanna Kulmowa, Marcin Brykczyński, Jan Twardowski i Grzegorz Kasdepke. Otrzymają także Kartę Małego Czytelnika, a za każde wypożyczenie minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, otrzymają naklejkę, po zebraniu dziesięciu zostaną uhonorowani imiennym dyplomem potwierdzającym ich czytelnicze zainteresowania oraz drobnym upominkiem czytelniczym. Wyprawka zawiera również broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” w której zamieszczone są informacje przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom, a także podpowiedź skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze dla swojego dziecka.