„Mała książka – wielki człowiek” – kolejna odsłona

Od kilku lat biblioteka uczestniczy w projekcie „Mała książka – wielki człowiek”, który jest skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym. Ruszyła kolejna odsłona tej akcji, a polega na tym, że każde dziecko (4-6 lat), które odwiedzi naszą placówkę otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, w skład której wchodzą: książka „Krasnal w Krzywej Czapce” Wojciecha Widłaka i Aleksandry Krzanowskiej, dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb dziecka oraz Karta Małego Czytelnika. Za każdą kolejną wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu takich naklejek zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Do Wyprawki Czytelniczej dołączona jest również broszura informacyjna przedstawiająca korzyści wynikające z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” organizowana jest przez Instytut Książki, a finansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.