JAK FERIE TO TYLKO W BIBLIOTECE

Tegoroczna zimowa przerwa w nauce dobiegła końca, a dzieci powróciły do szkoły, aby zdobywać cenną wiedzę.  Biblioteka na czas ferii przygotowała ciekawą propozycję dla młodszych czytelników i użytkowników biblioteki. Odbyło się sześć dwugodzinnych spotkań, które miały na celu umilić dzieciakom czas wolny. Podczas pierwszych zajęć uczestnicy zapoznali się z regulaminem i z zasadami bezpiecznego uczestnictwa w zimowisku oraz wzięli udział  w grach i zabawach integracyjnych. Każdy dzień był dniem pod inną nazwą i odbywały się w nim inne zajęcia. W nawiązaniu do zimowego okresu uczestnicy wykonali tematyczne prace plastyczne - bałwanka z gazety oraz zimowy pejzaż.  W kolejnych dniach odbyły się konkursy i quizy, w których najważniejsza była umiejętność współpracy w zespole. Podczas zajęć plastycznych powstały kolorowe zakładki do książek wykonane dowolną techniką z wykorzystaniem różnego rodzaju materiałów: kolorowego papieru, bibuły, wyklejanek, wstążek. Był też dzień origami, w którym dzieci ćwiczyły swoje zdolności manualne, a spod ich palców wyszły barwne lizaki i kwiaty. W Dniu Języka Ojczystego przeprowadziliśmy zajęcia literacko-edukacyjne i dzięki  zabawom językowym oraz wykorzystaniu tekstu literackiego staraliśmy się uwrażliwić młodych ludzi na piękno naszego języka. Wiele śmiechu wywołało powtarzanie przez dzieci łamańców językowych.  W ostatni dzień wykorzystaliśmy piękną, słoneczną pogodę i większą część zajęć spędziliśmy na pobliskim placu zabaw, gdzie radosnym harcom nie było końca. Po podsumowaniu i zakończeniu zajęć odbył się słodki poczęstunek. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział.