Wiosna w poezji

Włącz poezję -poetyckim słowem witana wiosna w Gminnej Bibliotece Publicznej w Biłgoraju z/s w Soli

Światowy Dzień Poezji – 21 marca a jednocześnie pierwszy dzień kalendarzowej wiosny a że przyroda potrafi zaskoczyć, to naprawdę była wiosna kalendarzowa bo na dworze królowała zima. Wiersze o wiośnie przede wszystkim opiewają urodę budzącej się z zimowego snu przyrody- barwne kwiaty, pojawiające się na drzewach liście czy promienie słońca, które topią resztki śniegu. Takimi wierszami Dyskusyjny Klub Książki działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Biłgoraju z/s w Soli po raz drugi witał wiosnę poetycko, szczególnie gorąco i ciepło przy minusowych temperaturach powietrza. Czytane były wiersze Marii Konopnickiej, Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, lokalnej poetki Katarzyny Strzęciwilk oraz utwory poetów nieznanych. Ponadto dyskutowaliśmy, o tym że wiosna w poezji polskiej zajmuje bardzo ważne miejsce - wiersze o wiośnie powstały i powstają z potrzeby serca, tych, którzy zmęczeni zimową niepogodą z radością witają najpiękniejsze pory roku, najbardziej barwne i pełne życia. Aby uczcić ten szczególny dzień członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki wykonali okolicznościowe zakładki do książek.