Warsztaty wykonywania ozdób świątecznych

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi nadejdzie jak co roku, magiczna atmosfera tworzona przez zapachy, dźwięki i czas spędzony z bliskimi. Święta to także tradycje, które kultywują czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju z/s w Soli  a w tym tradycje ręcznego wykonywania ozdób.  Aby przeciwstawić się zalewającej nas zewsząd tandecie, szablonowym ozdobom ,w bibliotece odbyły się dwu dniowe warsztaty wykonywania  ozdób i kartek świątecznych. Same warsztaty to również ciekawy sposób na spędzenie czasu i odkrycie swoich pokładów kreatywności, tym bardziej , że wykonane ozdoby można wykorzystać do przystrojenia domu. Podczas warsztatów były rozmowy dotyczące tradycji i symboliki Świąt Bożego Narodzenia.  Na pierwszych warsztatach robiliśmy stroiki świąteczne a na drugich kolorowe bombki na choinkę. Uczestnicy warsztatów mieli zapewnione materiały i instrukcje wykonywania poszczególnych elementów oraz pomoc w realizacji własnych pomysłów. Warsztaty prowadziła  Irena Surmanowicz - członkini Stowarzyszenia Razem Łatwiej  w Zakątku Ziemi Biłgorajskiej w Soli.