Spotkanie z Rafałem Witkiem

Dyskusyjny Klub Książki działający przy naszej bibliotece zaprosił Rafała Witka na spotkanie autorskie, które odbyło się 17 maja 2018 r., w Zespole Szkół w Soli. Rafał Witek jest autorem książek i słuchowisk dla dzieci, współpracuje z pismem „Świerszczyk”, portalem qlturka.pl i z warszawskim chórem dziecięcym. „ MILLE VOCI”. Jest zdobywcą Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego i laureatem nagrody konkursu im.Astrid Lindgren. Spotkanie  autor rozpoczął pytając dzieci, czy wiedzą kim jest i które  to jest imię, a które nazwisko. Dzieci bez problemu odpowiedziały, że stoi przed nimi Rafał, który ma nazwisko Witek. Ważną rolę podczas spotkania odegrała tajemnicza walizka pisarza, z której dzieci same losowały przedziwne przedmioty, jednym z nich był wąż prysznicowy, opisany w zabawny sposób w  jednej z jego książek. Pisarz zaprezentował swoją twórczość  w sposób humorystyczny a zarazem ciekawy. Wszyscy chcieli wziąć udział w zabawach przygotowanych przez pisarza, które  trzymały w napięciu od przywitania aż do pożegnania. Autor chętnie odpowiadał na pytania związane z jego osobą i zawodem. Uśmiechnięte buzie małych czytelników świadczyły, że spotkanie było bardzo udane. Na zakończenie można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, zakupić książkę i otrzymać autograf.

Współorganizatorem spotkania była biblioteka szkolna Zespołu Szkół w Soli.

Spotkanie  zostało  zorganizowane w ramach projektu realizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im.H. Łopacińskiego w Lublinie i Instytut Książki w Warszawie w Ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.