Pociąg do czytania po raz piąty

W piątkowe przedpołudnie 19 maja w Parku Solidarności w Biłgoraju już po raz piąty najmłodsi miłośnicy książek z Biłgoraja, Dereźni i Hedwiżyna spotkali się na wspólnej zabawie. Co roku spotykają się dzieci w tym miejscu aby się wspólnie bawić w ramach Ogólnopolskiej Akcji „Tydzień Bibliotek”. Celem przedsięwzięcia jest promocja książki i biblioteki wśród najmłodszych. W tym roku hasło Tygodnia Bibliotek brzmiało „Biblioteka? Oczywiście!”. Więc oczywiście były czytane bajki, tym razem przez specjalnych gości – poetę, wróżkę oraz przez starsze dzieci, które gościnnie przyjechały z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Hedwiżynie. Dzieci brały również udział w konkursach ze znajomości przeczytanych bajek, była wspólna zabawa z chustą animacyjną, przeciąganie liny, przechodzenie pod liną oraz tańce. Największą frajdę sprawiły dzieciom puszczane bańki oraz malowanie twarzy. Organizując tą imprezę pokazujemy bibliotekę jako instytucję, która trwale wpisuje się w pejzaż kulturowy. Poprzez różnorodne działania funkcja biblioteki zmieniła się diametralnie – można w niej nie tylko czytać i obcować z książką, ale też obejrzeć wystawę, nauczyć się obcego języka, spotkać z przyjaciółmi, ale także wspaniale się bawić poznać nowe technologie. BIBLIOTEKA BAWI.OCZYWIŚCIE. To właśnie pokazuje ta impreza jak można wspaniale się bawić z biblioteką. Nagrody i upominki dla dzieci ufundował Wójt Gminy Biłgoraj i Księgarnia TRAFFIC Monika Pajor w Biłgoraju.
Głównymi organizatorami akcji czytelniczej „Pociąg do czytania” są: Gminna Biblioteka Publiczna w Biłgoraju z/s wSoli, Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, Fundacja Pomocy Dzieciom KRZYK w Biłgoraju, Gimnazjum nr 2 im. Stefana Batorego w Biłgoraju.

/Zofia Nizio/