"Mój przyjaciel miś" - konkurs plastyczny dla dzieci

25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia, choć trudno w to uwierzyć w tym roku miś maskotka kończy 114 lat. Ta najpopularniejsza zabawka na świecie ma swój początek w 1902 roku, kiedy to, jak głosi legenda, prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt stanął w obronie małego niedźwiadka, którego podczas polowania postrzelił jeden z jego kompanów. Gdy prezydent zobaczył przerażone zwierzę, rozkazał natychmiast je wypuścić. Całą historię opublikował  w formie komiksu dziennik "Washington Post". Popularność misia z rysunku  wykorzystali producenci zabawek, którzy nazwali go na cześć prezydenta "Teddy's Bear".
W związku ze świętem biblioteka organizuje konkurs plastyczny „Mój przyjaciel miś”.
Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku 3-6 lat i polega na wykonaniu w dowolnej formie pracy plastycznej przedstawiającej ulubieńca dzieci - pluszowego misia. Prace należy  dostarczyć do biblioteki do 30 listopada 2016 roku. Szczegółowy regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępny poniżej.